24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim...

SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi salonunda devam törende konuşan Atinkaya, bir öğrencinin her alanda iyi yetişmesinin yıllar alan bir çabanın ve emeğin sonucu olduğunu söyledi. 

 Çocukların en iyi şekilde yetiştirmelerinden şartlar ne olursa olsun asla taviz vermeyeceklerine işaret eden Atinkaya, şöyle konuştu:

"Güzel ahlakı, sevgiyi, saygıyı, doğruluğu, iyiliği, barışı bütün güzel şeyleri, bir öğrencinin davranışlarında yansıtması yıllar süren çabanın sonucu iken, bu güzel davranışların, iyi huyların hepsinin bazen bir anda kaybolduğunu ve bütün emeklerin heba olduğuna şahit oluyoruz. Karşılaştığımız bu tablo, mesleki şevkimizi kırmaktadır. Ancak, sabır ve azim bütün öğretmenlerin zorluklar karşısındaki gücüdür. Hiçbir başarı kolay elde edilemez. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, onları en güzel şekilde geleceğe hazırlamanın mücadelesinde asla taviz vermemeliyiz. Onlar bize milletimizin emanetleridir." 

Konuşmanın ardından göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti, yıl içinde emekli olan öğretmenlere de hizmet şeref belgesi verildi.