24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Türkeli'de zabıta ekipleri okulları gezerek öğretmenlere çiçek hediye etti

SİNOP (AA) - Türkeli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Olgun Şensoy, Halk Eğitim Merkezi'nde devam eden törenlerde yaptığı konuşmada, öğretmenlerin geleceğe ışık tuttuğunu söyledi.

Şensoy, "Bilgiyi öğretmekten ziyade, insanlığı öğreten, her şeyden önce önce eğitici unvanını taşıyan fedakar öğretmenlerimizin bu şeref dolu, anlamlı gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

Konuşmanın ardından göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Tiyatro gösterilerinin ardından, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi. 

- Zabıtadan öğretmenlere çiçek

Türkeli Belediyesi zabıta ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okulları ziyaret ederek öğretmenlere çiçek hediye etti. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Kars'tan Edirne'ye kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde her coğrafyada mesai mefhumu gözetmeksizin, en zor şartlarda dahi mesleklerini özveri ile idame ettiren öğretmenlerin, her türlü övgüye ve takdire layık olduğunu dile getirdi.

Özcan, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.