29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Türkeli Kaymakamı Karaçay, mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Türkeli Kaymakamı Gökhan Karaçay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçay, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

 Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesi olduğunu vurgulayan Karaçay, şunları kaydetti:

"19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde 'Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir' diyerek Cumhuriyeti ilan etmiş, milletimize en büyük mirasını bırakmıştır. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet, Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Bizler de ülkemizin gelişmesi için daha çok çalışmalı, yeni kuşaklara parçası olmaktan gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakabilmek için birlikte çaba göstermeliyiz. Bu güzel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz."