29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Sinop Valisi Çetinkaya, mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çekinkaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşku ve gururla kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu için verilen topyekun mücadele bugün de ülkemizi daha ileriye taşımak için aralıksız devam etmektedir. Bunun en önemli kanıtı 92'nci yılını kutluyor olduğumuz Cumhuriyetimizin halen ilk günkü heyecan ve coşku ile kutlanıyor olmasıdır.  Her bir vatandaşımızın emeği ile bugünlere gelen ve milli mücadelemizin en önemli ödülü olan Cumhuriyet, halkımızın desteği ve inancı ile ilelebet yaşamaya ve yaşatılmaya devam edecektir. Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımızı arz ederken, Cumhuriyetimizin her geçen gün bir öncekinden ileri gitmesi için çaba sarf eden tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyor ve saygılarımı sunuyorum."