30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.Çetinkaya, mesajında, milletin kararlılık, azim, birlik...

SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Çetinkaya, mesajında, milletin kararlılık, azim, birlik ve beraberlik içerisinde 93 yıl önce bugün zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı'nın tüm vatandaşların bağımsızlık ve özgürlüklerine verdikleri değerin en önemli yansıması olduğunu ifade etti.

Vali Çetinkaya, mesajında şunları kaydetti:

"Bu sebepledir ki her sene 30 Ağustos Zafer Bayramı görkemli kutlamalara sahne olur. Bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına ülkemizde yaşanmakta olan terör olayları nedeniyle kaybettiğimiz şehitlerimizin üzüntüsü yansıyor olsa da büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılmış olan bu zafer vatandaşlarımızın ilhamı ile tüm ihtişamını koruyor. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum."

Öte yandan Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete 'de yayımlananı genelge ile, son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edileceği bildirildi.