30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Özcan, mesajında, yarınlara esin...

SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özcan, mesajında, yarınlara esin kaynağı olan 30 Ağustos Zaferi'nin, sadece Türk milletine değil, hürriyeti için mücadele eden birçok millete de yol gösterici olduğunu ifade etti.

Özcan, 93 yıl önce kanla yazılan bu zaferin, Türk milletinin ordusuyla birlikte her türlü yokluk ve yoksulluğa rağmen insanlık tarihine milletin adını şerefle yazdırdığı bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu destan, vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve vatan topraklarını kanının son damlasına kadar müdafaa eden Türk askerinin kudret ve kahramanlığının göstergesi, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberliğinin de kutsal bir nişanesidir. Hürriyet ve bağımsızlığına, başı dik onurlu bir yaşam, istek ve iradesine bu kadar düşkün olan aziz milletimizin 26 Ağustos 1922'de başlayıp 30 Ağustos'ta sonlandırdığı bu zafer, Cumhuriyetimizin inşasına ön ayak olduğu gibi aydınlık yarınlarımızın da en önemli yapı taşlarından biri olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşı'mızın zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarken, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun."