8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
SİNOP (AA) - Sinop'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadın Dayanışma Platformu tarafından yürüyüş düzenlendi.Valilik önünde toplanan grup...

SİNOP (AA) - Sinop'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadın Dayanışma Platformu tarafından yürüyüş düzenlendi.

Valilik önünde toplanan grup sloganlar eşliğinde Batur Caddesi, Sakarya Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinden Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürüdü.

Kadın Dayanışma Derneği adına konuşma yapan Derya Kırmızıtoprak, "Kadın dayanışmasından güç almak ve birbirimize güç vermek için bir arada bulunuyoruz" dedi.

Kırmızıtoprak, sözlerine şöyle devam etti:

" Bugün kadınlara karşı adı konulmamış bir savaş sürdürülüyor. Biz kadınlar yüzyıllardır ucuz ya da ücretsiz emek olarak çalıştırılıyoruz. Artık susun! Kadınlar konuşuyor! Artık adalet ya da eşdeğerlik değil her yerde eşitlik istiyoruz. Sizden istemiyoruz, kendimiz alacağız. Savaş değil, adil, eşit bir barış ve özgür bir ülke istiyoruz. İnsanca ücret, güvenceli istiyoruz. Bir tek kadının, bireyin cinsiyet kimliğinden ya da cinsel yöneliminden dolayı şiddet görmediği, öldürülmediği, aşağılanmadığı, hakarete uğramadığı, pazarda satılmadığı, tecavüz edilmediği günler, kadın dayanışmasından aldığımız güçle gelecek."