Acil serviste çocuk birimi için 3 bin 900 imza topladı

Acil serviste çocuk birimi için 3 bin 900 imza topladı
Acil serviste çocuk birimi için 3 bin 900 imza topladı
SİNOP (AA) - Çocuklarından biri epilepsi diğeri astım hastası baba, Sinop'ta acil servise "çocuk birimi" kurulması için 3 ay önce başlattığı...

SİNOP (AA) - Çocuklarından biri epilepsi diğeri astım hastası baba, Sinop'ta acil servise " çocuk birimi" kurulması için 3 ay önce başlattığı kampanyada topladığı 3 bin 900 imzalı dilekçeleri, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığına gönderdi.

Sinop'taki  Atatürk Devlet Hastanesi acilinde çocuk birimi kurulması için düzenlediği kampanyaya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Uğur Demirtaş, çocuklarının hastalığı nedeniyle sürekli hastaneye gitmek zorunda kaldığını ancak acil serviste çocuk birimi olmadığı için sıkıntı yaşadığını anlattı.

Kendisi gibi pek çok ailenin sorunu olan bu durumu gidermek için kampanyayı 3 ay önce Hükümet Meydanı'nda kurduğu stantla başlattığını anlatan Demirtaş, Sinopluların gösterdiği ilgiden memnun kaldığını dile getirdi.

- "11 yıldır büyük sıkıntılar yaşıyorum"

İl merkezinde acil servis çocuk birimi olmadığı için 11 yıldır büyük sıkıntılar yaşadığını savunan baba Demirtaş, şöyle devam etti:

"12 yaşında epilepsi ve 8 yaşında astım hastası iki çocuğum var. Sinop'umuza acil servise çocuk birimi kazandırılması için yetkililerimizden yardım bekliyoruz. Bu işe evrakla değil vicdanen, birer anne ve baba olarak yaklaşmalarını istiyorum. İstediğimiz Sinop için çok zor bir şey değil. Bunu sadece ben değil imza atan tüm Sinoplular istiyor."

Demirtaş, 3 bin 900 Sinoplunun imzasını taşıyan dilekçeleri PTT aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığına gönderdiğini vurgulayarak, "Bu dilekçelere cevap gelene kadar, acil çocuk servis birimini Sinop'a kazandırana kadar imzaları toplamaya ve göndermeye devam edeceğim. Sayın Valimize de bu dilekçelerden birer nüsha verdim" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Hükümet

  ,

  Çocuk

  ,

  açıklama