"Alvin" Sinop'ta ilgi odağı oldu

"Alvin" Sinop'ta ilgi odağı oldu
"Alvin" Sinop'ta ilgi odağı oldu
SİNOP (AA) - Sinop'ta tatil yapan lise öğrencisi Burhan Can'ın, yanından ayırmadığı "Alvin" ismli papağanı, kentte ilgi odağı oldu.İstanbul'da...

SİNOP (AA) - Sinop'ta tatil yapan lise öğrencisi Burhan Can'ın, yanından ayırmadığı "Alvin" ismli papağanı, kentte ilgi odağı oldu.

İstanbul 'da yaşayan ancak Sinop'taki ailesinin yanına tatile gelen 17 yaşındaki Can, 3 yaşındaki papağanını da yanından ayırmıyor.

AA muhabirine açıklamada bulunan Can, küçük yaşlardan beri kuş beslediğini, babasının hediye ettiği 3 yaşındaki papağana Alvin ismini verdiğini söyledi.

Can, "Papağanımla çok iyi anlaşıyoruz. Günümün neredeyse tamamı onunla geçiyor. Ben nerede Alvin orada. Sabah banyo yaptırıp yemeğini yediriyorum. Daha sonra gezdiriyorum. Eve geldiğimizde tekrar banyosunu yaptırıp çekirdek ve meyvesini veriyorum" dedi.

Macaw cinsi papağanın ortalama 90-100 yıl yaşadığını anlatan Can, bu tür papağanların karakterli ve oyuncu yönü çok güçlü olduğunu dile getirdi.

Vatandaşlar ise Can'ın kolunda gezen 90 santimetre boyundaki Alvin'le yakından ilgilenirken bazıları da Alvin'le fotoğraf çektirdi.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Hediye

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Sabah

  ,

  Tatil

  ,

  kuş