Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
SİNOP (AA) - Sinop'taki bazı sivil toplum kuruluşları, geçen hafta Ankara'da meydana gelen terör saldırısına tepki için oturma eylemi yaptı.  Türkiye...

SİNOP (AA) - Sinop'taki bazı sivil toplum kuruluşları, geçen hafta  Ankara 'da meydana gelen terör saldırısına tepki için oturma eylemi yaptı.  

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) üyeleri, Uğur Mumcu Meydanı'nda toplandı. Grup, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için meşaleler yakarak sloganlar attı. 

Grup adına basın açıklaması yapan Hakan Eker, saldırıda, 4 emek ve meslek örgütünün çağrısıyla düzenlenen mitinge katılmak için Ankara'da bulunan çok sayıda sevdiklerini yitirdiklerini söyledi.

"Emek ve meslek örgütleri olarak ülkenin içine sürüklendiği kaotik ve militarist ortama dur demek istiyoruz" diyen Eker, "Ülkemizin başkentinde gür bir barış sesi haykırmak istedik. Bizler emek meslek örgütleri olarak, ülkemizdeki savaş iklimini ve ortamını dağıtmak, kendi var oluş ortamımızı korumak, emeğin haklarıyla barış arasındaki dolaysız irtibatı kurmak üzere bir miting çağrısı yaptık. Ankara'da gür bir barış sesi çıkacakken bu iradeye bomba konuldu. 10 Ekim 2015'te Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamı gerçekleştirildi" ifadesinde bulundu.

Açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi yapan grup, olaysız dağıldı.