Ayancık'ın orman ürünleri başka illerde tanıtıldı

Ayancık'ın orman ürünleri başka illerde tanıtıldı
Ayancık'ın orman ürünleri başka illerde tanıtıldı
SİNOP (AA) -  Ayancık Orman İşletme Müdürü Onur Kalaycı, Türkiye'nin çeşitli illerinde ziyaretlerde bulunarak ilçenin orman ürünleri tanıttıklarını...

SİNOP (AA) -  Ayancık Orman İşletme Müdürü Onur Kalaycı, Türkiye'nin çeşitli illerinde ziyaretlerde bulunarak ilçenin orman ürünleri tanıttıklarını söyledi. 

Kalaycı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen heyetle Ankara, Bursa ve İzmir'de orman emvali işleyen firmalarla görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. 

Bu kapsamda 40'a firma ile fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Kalaycı, şöyle konuştu:

"Mevcut müşterilerimizin yanı sıra diğer firmalar da ziyaret edilmiş, kendilerine işletme müdürlüğümüz hakkında bilgi verilmiş ve ihalelerimize davet edilmişlerdir. İşletme Müdürlüğü olarak yapılan bu ziyaret sonunda 2016 yılında yapacağımız üretim şekillenmiş, piyasanın istekleri ve standartları ile en kaliteli orman ürününü alıcılara ulaştırmak hedefimiz olmuştur. Orman Genel Müdürlüğümüzün pazarlama politikaları doğrultusunda üretilen orman emvalinin değerinde satılması için yürütülen çalışmaların Ayancık ilçesinin ekonomisine olumlu sonuçları olacaktır."