Ayancık'ta "Öğrencilerin Gözünden Fotoğraf Sergisi" açıldı

Ayancık'ta "Öğrencilerin Gözünden Fotoğraf Sergisi" açıldı
Ayancık'ta "Öğrencilerin Gözünden Fotoğraf Sergisi" açıldı
SİNOP (AA) - Ayancık ilçesinde öğrenciler tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan "Onların Gözünden Fotoğraf Sergisi" açıldı.Fatih İlkokulu'nun...

SİNOP (AA) - Ayancık ilçesinde öğrenciler tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan "Onların Gözünden Fotoğraf Sergisi" açıldı.

Fatih İlkokulu'nun salonunda düzenlenen sergide, Ayancık Kaymakamlığının desteğiyle hayata geçirilen "Onların Gözünden Fotoğraf Eğitimi" foto safarilerde çocukların çektiği fotoğraflardan oluşuyor.

Sergi hakkında bilgi veren fotoğrafçı Volkan Atılgan, fotoğraf eğitimi ile çocukların özgürlük ve özgünlük bağlamında isabetli kararlar almalarına yardımcı olabilmek, toplumda pek temsil şansı bulamayan, kendi haklarında söz söyleyemeyen çocuk ve gençlerin düşüncelerini ifade etme haklarına katkı sağlayabilmelerini hedeflediklerini söyledi.

Projenin gönüllülük esası ile yürütüldüğünü bildiren Atılgan, "Bu projede emek koyan, omuz veren her bir bireye öğretmenlerim Erhan Çelem, Nilay Okuyucu, Aile Arslan, kitaplaştırılma aşamasında omuz veren Salim Akbaş, Hakan Aycan Altıntaş ve Mehmet Çetin'e, proje ve sergi aşamalarında Nail Genç ve diğer katkı koyan tüm velilerimize, kitap oluşumunda desteğini esirgemeyen Hakan Yüksek, Cemal Keskin ve Lizart Ajans ekibine, toplumcu sanat adına, sosyal adalet adına, eğitim de fırsat eşitliği adına ve ez cümle insanlık adına herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.