Ayancık'ta vatandaşlara aşure dağıtıldı

Ayancık'ta vatandaşlara aşure dağıtıldı
Ayancık'ta vatandaşlara aşure dağıtıldı
SİNOP (AA) - Ayancık Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.Belediye Meydanı'nda düzenlenen aşure ikram programı'na AK...

SİNOP (AA) - Ayancık Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Belediye Meydanı'nda düzenlenen aşure ikram programı'na AK Parti Sinop Milletvekili ve Milletvekili adayı Cengiz Tokmak, Kaymakam Adem Keleş, İlçe Garnizon Kamutanı Cengizhan Tabak, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Ergün burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Muharrem ayının kardeşlik bağının güçlenmesi ve kaynaşma açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. 

İslam aleminin Muharrem ayını kutlayan Ergün, "Muharrem ayında vatandaşlarımızla kardeşlik bağımızın güçlenmesi ve kaynaşmamızı sağlamak adına belediyemiz ve müftülüğümüz ortaklaşa bu organizasyonu tertip ettik ve düzenlediğimiz ikram programı halkımızdan yoğun ilgi gördü. Böyle bir etkinlikte halkımızla bir arada iç içe olmaktan dolayı mutluyuz. Bu vesileyle tüm islam aleminin Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum."