Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Paşayeva:

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Paşayeva:
Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Paşayeva:
- "Türkiye'nin bazı bölgeleri, kendilerini Azerbaycan'da çok iyi tanıtarak çok sayıda turistin o bölgelere gelmesine vesile oldu"

SİNOP (AA) - Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye'nin bazı bölgeleri, kendilerini Azerbaycan'da çok iyi tanıtarak çok sayıda turistin o bölgelere gelmesine vesile oldu" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Sinop'ta, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fahri Bostan ile görüşen Paşayeva, ülkesinde Sinop'un tanıtımı için çeşitli faaliyetlerde bulunabileceğini söyledi. 

Tanıtım görüşmelerinden bulunmak üzere kentten bir heyetin Azerbaycan'a gelmesi halinde elinden gelen bütün desteği vermeye hazır olduğunu anlatan Paşayeva, şöyle konuştu:

"Özellikle basında, kamu kurum ve kuruluşlarda yapılacak görüşmeler, tanıtım yönünden çok olumlu sonuçlar verir. Türkiye'nin bazı bölgeleri, kendilerini Azerbaycan'da çok iyi tanıtarak çok sayıda turistin o bölgelere gelmesine vesile oldu. Açıkçası bu konuda Sinop'un biraz tanıtılması ve daha çok çalışmalar yapılması gerekir diye düşünüyorum. Türkiye'nin 20 vilayetinin anlatımını fotoğraflarla destekleyen 'Adım Adım Türkiye' adlı bir kitap hazırladım. Önemli illerin hikayelerini anlattım. Sinop'u da gezip gördüm. Sinop'un tarihi ve turistik mekanlarını gezerek kentin hikayesini dinledim. Elimden geldiği kadar Sinop'un Azerbaycan'da tanıtılmasına destek olacağım." 

Bostan ise Paşayeva'ya vereceği desteklerden dolayı teşekkür etti.