Balkanlardan Sinop'a Kültür Köprüsü Projesi

Balkanlardan Sinop'a Kültür Köprüsü Projesi
Balkanlardan Sinop'a Kültür Köprüsü Projesi
SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, "Bizim ülkemizin en büyük zenginliği kültür zenginliği, bununla övünüyoruz ve en gurur duyduğumuz şey de...

SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, "Bizim ülkemizin en büyük zenginliği kültür zenginliği, bununla övünüyoruz ve en gurur duyduğumuz şey de çok farklı kültürlerden insanların, toplulukların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşayabilmesi" dedi. 

Vali Çetinkaya, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın mali destek programından hibe yardımı almaya hak kazanan "Balkanlardan Sinop'a Kültür Köprüsü" Projesi'nin tanıtım toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, söz konusu projenin hibe yardımı almaya hak kazanmasının Sinop adına çok önemli olduğunu vurgulayan Çetinkaya, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

"Sinop küçük bir il olmasına rağmen böyle bir araya gelebilmiş bir mübadil topluluğun bulunması, köylerinizde birlikte yaşıyor olmanız, kültürünüzü ve geleneğinizi yaşatıyor olmanız çok güzel" diyen Vali Çetinkaya, şunları dile getirdi:

"Bizim ülkemizin en büyük zenginliği kültür zenginliği, bununla övünüyoruz ve en gurur duyduğumuz şey de çok farklı kültürlerden insanların, toplulukların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşayabilmesi. Bunu devam ettirebilmek adına bizlere ve sizlere çok büyük bir görev düşüyor. Sizin dışınızda farklı kültürlerden olan Sinoplulara bunları anlatmanız, yaşatmanız kadar kendi ve yeni neslinize de bunları yaşatabilmeniz anlamında bu tür etkinlikler çok önemli ve değerli. Elde etmiş olduğunuz başarı, üyelerinizin bu projenin gerçekleşmesine yapacağı katkı bir dahaki yıl projenizin geçmesi anlamında da bir artı puan olacaktır."