Boyabat Orman İşletmle Müdürlüğü'nden iş güvenliği tatbikatı

Boyabat Orman İşletmle Müdürlüğü'nden iş güvenliği tatbikatı
Boyabat Orman İşletmle Müdürlüğü'nden iş güvenliği tatbikatı
SİNOP (AA) - Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü'nün 2015 yılı üretim çalışmaları kapsamında iş güvenliği tatbikatı gerçekleştirildi.Boyabat Orman...

SİNOP (AA) - Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü'nün 2015 yılı üretim çalışmaları kapsamında iş güvenliği tatbikatı gerçekleştirildi.

Boyabat Orman İşletme Müdürü Sinan Özdağ başkanlığında işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve işçilerin katılımıyla, Kabaçam Orman İşletme Şefliğinde düzenlenen tatbikatta, 2014 yılında üretim çalışmalarında yapılan hata ve eksiklikler uygulamalı değerlendirildi.

Tatbikatla ilgili bilgi veren Özdağ, tatbikatta amaçlarının orman işçilerinin can ve mal emniyetini sağlamak olduğunu söyledi.

Söz konusu tatbikatı üretim sezonu öncesinde rutin hale getirdiklerini ifade eden Özdağ, "Burada tatbiki olarak uygulamalı bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalarda kesim tekniği, ağacın devrilme yönü, devirme uyumu, nasıl yapılacağı, boylamanın nasıl yapılacağı, standardın nasıl uygulanacağını görme şansı buluyoruz. Tatbikattaki amaç, çalışacak işçilerin can ve mal emniyetini sağlama alarak faaliyetlerini sürdürmeleridir" dedi.


    ETİKETLER:

    orman

    ,

    ,

    2015