Boyabat'ta muhtarlar bilgilendirildi

Boyabat'ta muhtarlar bilgilendirildi
Boyabat'ta muhtarlar bilgilendirildi
SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından muhtarlar,  adres kayıt beyanı konusunda bilgilendirildi.Boyabat Muhtarlar...

SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından muhtarlar,  adres kayıt beyanı konusunda bilgilendirildi.

Boyabat Muhtarlar Derneği'nde düzenlenen toplantıda konuşan İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Ercan, adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından, bazı kurumların sisteme henüz adapte olamadığını söyledi.

Yaşanan uyum sorunu sebebiyle hizmeti geciktirici durumlar ortaya çıktığını ifade eden Ercan, şöyle konuştu:

"Özellikle milli eğitim ve orman İşletme müdürlüklerinde vatandaşlarımız bazı sorunlarla karşılaşıyor ve hizmeti gecikmeli olarak alabiliyorlar. Bu nedenle burada vereceğimiz bilgiler doğrultusunda iş ve işlemlerimizi eksiksiz yaparsak işlerin daha da kolay yürümesini sağlayabiliriz. Bu nedenle nüfus cüzdanına esas alınacak bilgiler, adres bildirimleri, ikinci adres bildirimleri, ikametgah bildirimleri, evlenme, doğum ve ölüm beyanları gibi hususlarda dikkat edilecek konular var. Vatandaşların hizmetleri kısa zamanda herhangi bir mağduriyete uğramadan alabilmeleri için hepimize görev düşüyor." 

Toplantının devamında Ercan, muhtarların sorularını yanıtladı.