Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında Sinop'ta Gerze, Boyabat ve Türkeli ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı

SİNOP (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77'nci yılında Sinop'ta Gerze, Boyabat ve Türkeli ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Gerze ilçesinde Hükümet Konağı önündeki törende Kaymakam Bülent Bayraktar, Jandarma Yüzbaşı Murat Öcan, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saat 09.05'te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

- Boyabat 

 Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen tören, İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulmasıyla başladı. 

Saat 09.05'te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından tören, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

- Türkeli 

Türkeli ilçesinde ise Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolaysıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. 

 Kaymakam Gökhan Karaçay, Garnizon Komutan Vekili Mustafa Öztürk ve Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saat 09.05'te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda devam eden ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında öğrenciler tarafından şiirler okundu ve "Atatürk'ün Bilinmeyen Yönleri ve Resimlerle Atatürk" konulu sunum yapıldı.