Çevre İçin Medya ve İletişim Ağı Projesi çalıştayı düzenlendi

Çevre İçin Medya ve İletişim Ağı Projesi çalıştayı düzenlendi
Çevre İçin Medya ve İletişim Ağı Projesi çalıştayı düzenlendi
 SİNOP (AA) - Sinop'ta, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, Çevre İçin Medya ve İletişim Ağı Projesi çalıştayı düzenlendi.Öğretmenevi...

 SİNOP (AA) - Sinop'ta,  Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, Çevre İçin Medya ve İletişim Ağı Projesi çalıştayı düzenlendi.

Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, sivil toplum örgütü temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, burada yaptığı konuşmada, suyun önemine değinerek, "2050 yılında 54 ülke susuzlukla karşı karşıya kalacak. Türkiye ise su kaynakları bol bir ülke gibi gözükmesine rağmen kişi başına düşen bin 300 metre küp su ile susuzluk sınırına yakın. Dünya susuzluk sınırı bin metre küp. Su kaynakları bol ülkeler için ise bu rakam 8 bin metre küpe ulaşıyor" dedi.

Demir, su konusunda bilgilendirme yapılması gerektiğini dile getirerek, özellikle çocukların daha fazla bilinçlendirilmesi adına okullarda su ve çevre dersleri verilmesi gerektiğini belirtti.