CHP Tunceli Milletvekili Erol:

CHP Tunceli Milletvekili Erol:
CHP Tunceli Milletvekili Erol:
- "Halen ülkemizin birinci sorunu terör ise bu artık bir siyasi partinin veya bir hükümetin çözebileceği bir sorun değildir"

SİNOP (AA) ? Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, "Halen ülkemizin birinci sorunu terör ise bu artık bir siyasi partinin veya bir hükümetin çözebileceği bir sorun değildir" dedi.

Erol, Sinop'ta bir düğün salonunda partililerle bir araya geldi.

"Sorun Doğuda, Çözüm Batıda" sloganıyla Karadeniz turuna çıktığını ifade eden Erol, yapacağı ziyaretlerin ardından hazırlanacak raporun partinin yetkili kurullarında ele alınacağını söyledi.

PKK terör örgütünün ilk eylemini 32 yıl önce Eruh katliamıyla yaptığını anımsatan Erol, şöyle konuştu:

"PKK'nın Türkiye'deki ilk eylemi 1984 yılında Eruh katliamıyla başladı. 32 yıllık süreç içerisinde yaklaşık 10 bin kamu görevlimizi şehit verdik. Bölge insanıyla birlikte 40 bine yakın can kaybı var. Bölgede binlerce faili meçhul cinayetler işlenmiş, binlerce yargısız infazlar gerçekleştirilmiş, binlerce köy boşaltılmış ve 4 milyona yakın insan kendi kaderine terk edilerek doğudan batıya göç etmek zorunda kalmış. Halen ülkemizin birinci sorunu terör ise bu artık bir siyasi partinin veya bir hükümetin çözebileceği bir sorun değildir."