Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü, Sinop'ta törenle kutlandı

SİNOP (AA) - Sinop'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

İskele Meydanı'ndaki törene, Vali Yasemin Özata Çekinkaya, AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Garnizon Komutan Jandarma Albay Şefahattin Sertel, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Çetinkaya, burada yaptığı konuşmada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutlamanın onur ve kıvancını yaşadıklarını söyledi. 

Kurtuluş Savaşı'nın milletin her ferdinin fedakarlıkları sonucu kazanılan büyük bir zafer olduğunu ifade eden Vali Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Tüm bu gayretlerin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Tarihte eşine az rastlanır büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'mızı yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 92 yıl geçti. Bu çok önemli ve büyük günü bizlere armağan edenleri bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum." 

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Tören, Sinop Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılan geçit töreniyle sona erdi.