Devlete ait sosyal tesisler kapılarını öğrencilere açacak

Devlete ait sosyal tesisler kapılarını öğrencilere açacak
Devlete ait sosyal tesisler kapılarını öğrencilere açacak
SİNOP (AA) - Sinop Valiliği ve Sinop Üniversitesi arasında yapılan ortak çalışmayla kent merkezi ve ilçelerde boş bulunan devlete ait sosyal...

SİNOP (AA) - Sinop Valiliği ve Sinop Üniversitesi arasında yapılan ortak çalışmayla kent merkezi ve ilçelerde boş bulunan devlete ait sosyal tesislerin kapılarını üniversite öğrencilerine açacağı bildirildi. 

Sinop Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin barınma sorunlarına yönelik çözüm arayışlarının devam ettiği anlatıldı. 

Valilik ve üniversitenin ortak çalışması sonucu öğrencilerin barınma sorunlarının ortadan kaldırılması için yeni bir proje  hayata geçirildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Sinop Valiliği ve üniversitemizin ortak çalışması neticesinde  Resmi Gazete 'de yayınlanan tebliğe göre, artık kış aylarında kent merkezi ve ilçelerde yer alan devlet kurumlarına ait sosyal tesisler, boş kapasitelerini Kredi Yurtlar Kurumuna bildirecekler. Bu uygulama ile öğrencilerimiz, kendilerine tahsis edilen sosyal tesislerde Kredi Yurtlar Kurumunun standart ücretleri ile barınma hizmeti alabilecek." 


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Proje

  ,

  Kredi

  ,

  kış

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi

  ,

  kent