Durağan Belediyesinden sünnet şöleni

Durağan Belediyesinden sünnet şöleni
Durağan Belediyesinden sünnet şöleni
SİNOP (AA) - Durağan Belediyesi tarafından 2. Geleneksel Sünnet Şöleni gerçekleştirildi.Şölende, Kuran tilavetinin ardından mehteran takımı gösteri...

SİNOP (AA) - Durağan Belediyesi tarafından 2. Geleneksel Sünnet Şöleni gerçekleştirildi.

Şölende, Kuran tilavetinin ardından mehteran takımı gösteri sundu.

Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, yaptığı konuşmada bu yıl 50 çocuğu ücretsiz sünnet ettirdiklerini söyledi.

"Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz sünnet şölenimizde, ailelerimizin ve çocuklarımızın mutluluklarını paylaştık. Bu yıl da 50 çocuğumuzu ücretsiz sünnet ettirerek mutlu günlerine ortak olduk" diyen Kılıçaslan, sözlerine şöyle devam etti:

"Değerli hocalarımız bu  vesileyle vatandaşlarımıza Kuran ziyafeti verdi. Bu güzel görüntüyü oluşturdukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Programımıza uzaktan, yakından katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Bugün  aynı ilçede yaşadığımız, aynı özlemleri, aynı kaygıları birlikte paylaştığımız 50 yavrumuzun yakınlarıyla birlikte, çocuklarımızın ilk mürüvvetine, ilk heyecanına ortak olduk. Sünnet olacak kardeşlerimizin de ömür boyu en az bugünkü kadar mutlu olmalarını diliyorum.  Çocuklarımız hepimizin geleceği, onların en iyi şekilde yetişmesi için başta anne ve babalarımız olmak üzere elimizden geleni yapacağız.   Sosyal desteklerimiz ve buna benzer hizmetlerimizle, çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetişmelerini amaçlıyoruz. Bugün bizim için en mutlu günlerden birisidir."

Belediyeciliğin sadece kaldırım, yol, kanalizasyon çalışmalarından ibaret olmadığını söyleyen Kılıçaslan,  "Sosyal belediyecilik de bizler için önemlidir. Göreve geldiğimiz günden bu yana gerek altyapıda olsun, gerek üstyapı çalışmalarında olsun, gerekse kültürel ve sosyal belediyecilik anlamında olsun birçok çalışmalara imza attık ve atmaya devam edeceğiz.  Yapmış olduğumuz çalışmaların birçoğu, Durağan tarihinde ilk olma özelliğine sahip.  Bu çerçevede, Durağan'da ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz, vesile oluyoruz. Bundan sonraki zaman dilimlerinde ise daha fazla hizmet etme gayesiyle Durağan'da daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Erkekliğe ilk adımı atan yavrularımızı tebrik eder, sağlık mutluluk ve başarı diliyorum. Onların memleketimize, milletimize, Durağan'ımıza faydalı evlatlar olmasını diliyorum" diye konuştu.

Sünnet ettirilen çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

 

 


  ETİKETLER:

  sünnet

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  Gösteri

  ,

  hizmet