Durağan'da "Ülkem Üzerine Doğan Güneş Büyük Deha" sahnelendi

Durağan'da "Ülkem Üzerine Doğan Güneş Büyük Deha" sahnelendi
Durağan'da "Ülkem Üzerine Doğan Güneş Büyük Deha" sahnelendi
SİNOP (AA) - Durağan'da Yusuf Kutluca'nın yazdığı ve yönettiği  "Ülkem Üzerine Doğan Güneş Büyük Deha" adlı oyun sahnelendi.Cumhurbaşkanı Recep...

SİNOP (AA) - Durağan'da Yusuf Kutluca'nın yazdığı ve yönettiği  "Ülkem Üzerine Doğan Güneş Büyük Deha" adlı oyun sahnelendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın siyasi hayatını anlatan oyun İstanbul Film Medya Tiyatro Grubu tarafından  Durağan Belediye Meydanı'nda seyirci ile buluştu.

Oyunu, Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Usta, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar izledi.

Belediye Başkanı Kılıçaslan, oyun öncesi yaptığı konuşmada: "Rahmetli Adnan Menderes döneminden bugüne kadar adeta ülkemizin tüm siyasi ve ekonomik tarihini izleyeceğiz. Bugünün gençleri bu tarihi belki çok iyi bilmez ya da hatırlamazlar ancak bu ülke çok zor ve kritik günlerden geçti. Bir ülke düşünün ki düşüncesinden dolayı kendi Başbakanını asmıştır. Bu anlamda bugün çok şanslıyız, bugün bizim bir liderimiz var, bu ülkenin bir lideri var. Bu lider Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dır. Cumhurbaşkanımız artık bir dünya lideridir. İnandığı yoldan dönmez, milletin ve memleketi için sabır ve kararlılıkla yürür. O milletin aydınlık geleceğinin en tatlı sabırcısı olup, en coşkun ırmağı ve sözcüsüdür. Vicdanının sesi ile konuşup, kimsesizlerin kimsesizi olur. Her zaman dava adamı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle bu programı hazırlayan yazar ve yönetmen Yusuf Kutluca'ya, sponsorlarımıza ve davetimize katılan tüm misafirlere teşekkür ederim" dedi.