Durağan'da yangın ve deprem tatbikatı

Durağan'da yangın ve deprem tatbikatı
Durağan'da yangın ve deprem tatbikatı
SİNOP (AA) - Durağan Şehit Engin Şahin Yatılı Bölge Ortaokulu'nda deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.Tatbikatta öğrencilere deprem ve yangın...

SİNOP (AA) - Durağan Şehit Engin Şahin Yatılı Bölge Ortaokulu'nda deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

Tatbikatta öğrencilere deprem ve yangın sırasında nasıl davranmaları gerektiği uygulamalı olarak gösterildi.

Okul Müdürü Beşir Abrancı, okulun ilçeye uzak olduğunu ve öğrencilerin her zaman hazırlıklı olmaları gerektiğini dile getirerek şunları söyledi:

"Hangi sınıfların nereden çıkacakları en ince ayrıntısına kadar planlandı. Yapılan deprem ve yangın tahliye tatbikatında en çok sevindiğimiz taraf hiçbir kargaşaya yer vermeden çok kısa sürede okulun boşaltılmasıdır. Daha sonra senaryo gereği yaralı öğrenciler ilk yardım ekiplerimizin yaptığı müdahaleden sonra 112 Acil Sağlık Ekipleri tarafından sınıflardan sedyelerle alınarak gerekli tedavileri yapılmış, ayrıca okulun ikinci katında bulunan pencereden itfaiye ekipleri tarafından da yaralı öğrenciler başarıyla kurtarılmıştır. Daha sonra okul bahçesinde güvenli bir alana toplanan öğrencilerimize itfaiye ekiplerince yangının yangın söndürme tüpü ile nasıl söndürüleceği tatbiki olarak gösterilmiştir. Her zaman depreme ve yangına hazırlıklı olmak zorundayız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  şehit

  ,

  Taraf

  ,

  Okul

  ,

  senaryo

  ,

  zaman

  ,

  tahliye

  ,

  Uzak

  ,

  ilk yardım