Emekli öğretmen, kütüphane için evini bağışladı

Emekli öğretmen, kütüphane için evini bağışladı
Emekli öğretmen, kütüphane için evini bağışladı
- Sinop'un Gerze ilçesinde emekli öğretmen Münevver Arslan, ilçeye yeni bir kütüphane yapılması için 600 metrekare arsa üzerindeki evini Gerze Halk Kütüphanesi'ne bağışladı

SİNOP (AA) - Sinop'un Gerze ilçesinde emekli öğretmen Münevver Arslan, ilçeye yeni bir kütüphane yapılması için 600 metrekare arsa üzerindeki evini Gerze Halk Kütüphanesi'ne bağışladı.

Gerze'de yaşayan Münevver Arslan'ın Atatürk Mahallesi'nde bulunan evini, yeni bir kütüphane yapılması için bağışlaması sonrasında ilçeye gelen Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve beraberindeki heyet, 600 metrekare alan üzerindeki evde incelemelerde bulundu.

Emekli öğretmen Münevver Arslan'a bağıştan dolayı teşekkür eden Turşucu, "İncelemeler sonucu ortaya çıkan istatistiklere göre Gerze'de yaşayan her iki vatandaşımızdan birisi kütüphanemize üye. Okuyucu bazında kütüphanemiz oldukça iyi durumda. Türkiye genelinde böyle bir istatistik yok. Gerze daha iyisini hak ediyor. Saygıdeğer öğretmenimizin emanetine sahip çıkmaya çalışacağız" dedi.

Münevver Arslan ise küçük yaşta yetim kaldığını anlatarak, devletin kendisine sahip çıktığını söyledi.

Devlet tarafından burslu okutulduğunu ifade eden Arslan, "Yaptığım bağış ile Gerze'ye yakışır bir kütüphane binası yapılacağına inanıyorum. Ben emekli bir öğretmenim. Yapılacak kütüphanenin hizmetlerinden iki çocuğumuz bile yararlansa bana yeter" diye konuştu.

Gerze Atatürk Halk Kütüphanesi Müdürü Suat Altuntaş da ilçe sakinlerinden Münevver Arslan'ın evini bağışlamasının Gerze adına sevindirici olduğunu belirterek, "Mevcut kütüphanemizin yeri belediye aittir. Belediye ile 10 yıllık sözleşmemiz var. Yapılan bağışla mülkiyeti kütüphanemize ait bir binamız olacak" dedi.

Turşucu'ya incelemelerinde Gerze Kaymakam Vekili Okan Daştan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun ve Sinop İl Kütüphanesi Müdürü Selçuk Yüksel eşlik etti.