Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Sinop Valisi Çetinkaya, mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, "Engelliler Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çetinkaya, mesajında, engelli vatandaşların yaşadığı zorluklara bir nebze olsun duyarlılık oluşturmak, sorunlarını toplumun gündeminde canlı tutmak amacıyla 10-16 Mayıs'ın "Engelliler Haftası" olarak kutlandığını belirtti.

Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlar ve ailelerinin yaşadığı sorunların, ihtiyaç ve beklentilerinin, kanun, yönetmelik ve yapılan idari düzenlemelere dikkat çekilmesini sağlayacak önemli bir hafta olduğunu ifade eden Vali Çetinkaya, engellilerin yaşadığı problemlerin, bireysel değil, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasıyla çözülebilecek sorun olduğuna dikkati çekti.

Çetinkaya, engelliler için normal hayat standardını temin etmenin toplumsal duyarlılıkla mümkün olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu duyarlılık ise engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili çözüm yolları arayışının bu haftayla sınırlandırılmadan süreklilik kazandırılmasıyla hayata geçirilebilir. Devletimiz son yıllarda kanun ve yönetmeliklerle engellilerin bakımı, sağlığı, eğitimi, istihdamı ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştıracak önemli mevzuat düzenlemeleri yapmıştır. Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın Engelliler Haftası'nda daha artması temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgi ve saygıyla selamlıyor, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum."


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  sosyal

  ,

  engelli