Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Türkeli Kaymakamı Gökhan Karaçay ile Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Türkeli Kaymakamı Gökhan Karaçay ile Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçay, mesajında Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamadığı gibi, yaşadığı coğrafyada barış ve huzurun teminatı, bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinde mazlum milletlerin ilham kaynağı olduğunu belirtti.

Toprakların kendileri için vatana dönüşmesinin şehit ve gazilerin verdiği mücadeleye borçlu olunduğuna dikkati çeken Karaçay, şunları kaydetti:

"Gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, milli birliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyeceğiz. Bu uğurda bütün inanç ve kararlılığımızla vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, kahraman güvenlik güçlerimizin canları pahasına ortaya koydukları mücadele ile aziz milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında er ya da geç yok olmaya mahkumdur.  Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

- Belediye Başkanı Özcan

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan ise mesajında, vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan Türk milletinin şanlı tarihinin, bu uğurda verilmiş kahramanca mücadelelerle dolu olduğunu vurguladı.

Türk milletinin var olduğu günden bu yana ülkesine, milletine dini ve milli değerlerine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele ettiğine işaret eden Özcan, açıklamada şu ifadelere  yer verdi:

"Uğrunda büyük bedeller ödenerek kazandığımız bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en mübarek emanetidir. Şehadet ve gazilik makamları, yüce Türk milletinin gönlündeki en yüce ve en kutsal makamlardır. Devletini ve milletini candan aziz bilerek bu kutsal makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin gönlünde yer tutmuş ve milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, başta polis memurumuz hemşehrimiz Levent Özdemir olmak üzere tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diler, şehit ve gazilerimizin ailelerine saygılarımı sunarım."