"Gelenekten Geleceğe Türkeli" Projesi

"Gelenekten Geleceğe Türkeli" Projesi
"Gelenekten Geleceğe Türkeli" Projesi
SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, İstanbul'da düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri'nde "Gelenekten Geleceğe Türkeli" Projesini...

SİNOP (AA) - Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, İstanbul'da düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri'nde "Gelenekten Geleceğe Türkeli" Projesini uygulama fırsatı bulduklarını bildirdi. 

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında İstanbul'da yüz binin üzerinde kişiye ulaşarak ilçelerini ve kültürlerini anlattıklarını belirtti. 

Projenin ilçelerinin tanıtımı adına çok önemli olduğunu vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:

"Feshane'de ilçemize yakışır konukseverliğimizle misafirlerimizi ağırladık. Yöremize özgü mısır keşkeği, kozlu börek ve pekmezli un helvası ikramlarımızla ziyarete gelen Sinoplu olsun olmasın, herkese yöresel lezzetlerimizi tatma imkanı sağladık. Türkeli standımıza gelen ziyaretçilerimizin bir kısmı duygusal anlar yaşarken, bahçemizi ve evimizi ziyaret ettikten sonra yüzlerinde bir tebessüm ve bunun yanında büyük bir mutlulukla bizlere sarılıp teşekkürlerini tüm Türkeli adına kabul ettik. Bu gurur ve teşekkürlerini tüm Türkelililer adına kabul etmekten onur duyduğumu belirtmek isterim."