Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Acun: "CHP'nin Sinop'tan 2 milletvekili çıkartacağına inanıyorum"

SİNOP (AA) - CHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Acun ,  CHP'nin Sinop'tan 2 milletvekili çıkartacağına inandığını söyledi.

Acun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinde halkın tüm Türkiye 'de olduğu gibi Sinop'ta da CHP'ye gereken desteği vereceğini söyledi.

Seçim çalışmalarını hızlı şekilde sürdürdüklerini ifade eden Acun, "Bu çalışmalar neticesinde şunu açıkça ifade ediyorum ki CHP'nin artık iktidara gidişini gözlemliyoruz. Genel Başkanımız tarafından açıklanan ve büyük ilgi gören seçim bildirgesinde yaşanacak bir Türkiye vaadiyle yola çıktık. Bu bağlamda Türkiye'de öncelikle vatandaşlarımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu şekilde yaşaması lazım. Siyasetin yapılmasındaki temel amaç da zaten bu olmalı" diye konuştu.

Acun, CHP'nin Sinop'tan 2 milletvekili çıkartacağına inandığını da kaydederek, "Sinop'ta 2 milletvekilliğinin ikisini de almak üzere yola çıktık. Bunu çok net ve iddialı söylüyorum. Gittiğimiz yerlerde halkımızın yoğun ilgisi,  alakası ve teveccühünü ciddi anlamda görüyoruz" dedi.