Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
SİNOP (AA) - MHP Sinop Milletvekili adayları Adem Çilek ve Leyla Bilgili, Türkeli ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.Belediye Toplantı...

SİNOP (AA) -  MHP Sinop Milletvekili adayları Adem Çilek ve Leyla Bilgili, Türkeli ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

Belediye Toplantı Salonu'ndaki toplantıda konuşan Çilek, " Türkiye 'de terör sorunu yoktur" diyenin onbinlerce, yüzbinlerce şehidi yok sayacağını söyledi.

Terör sorununun "Kürt sorunu" diye adlandırıldığını ifade eden Çilek, bunlara "dur" denilmesi gerektiğini kaydetti.

MHP iktidarında öncelikle ülkeyi terörden kurtaracaklarını anlatan Çilek, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızı 20 yaşında mezara koyan bu terörü kökten kazıyacağız. Yemin ettik, namus sözü verdik. Yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele edeceğiz. Cebimizden çalanlara hesap soracağız. Devlet, gariban halkına diz çöktüremez. Devlet, ekmeğini kazanmaya 900 lira maaşla çalışan insana 'İŞKUR üzerinden yüz kişi alacağım, bin kişi başvursun, hepsi benim ilçe başkanımın önünde diz çöksün' diyemez. Bunun teorik olarak doğuda yapılandan farkı yoktur. Devletin görevi, o insanın onuruyla namusuyla ekmeğini sağlamaktır."

Ankara 'daki terör saldırısını da değerlendiren Çilek, "Cumhuriyet tarihinin en büyük patlaması yapıldı, kim olursa olsun 9 yaşındaki çocuğun hiçbir siyasi bir düşüncesi olamaz, böyle bir şey yok. Başbakan çıkıyor diyor ki, 'Ankara'daki patlamadan sonra 2 puan oyumuz arttı'. Yok böyle bir şey, bu akıl tutulmasıdır" ifadesini kullandı.

Bilgili da her oyun bir vebali bulunduğunu vurgulayarak, "Elinizi ihanete bulaştırmayın. Çocuklarınızın geleceğine, bize verilmiş olan bu emaneti, bu vatanı koruyun, bunun için gelin MHP'ye oy verin. Mecliste HDP ile aynı oranda oy almış olmamamız gerekiyor. Çünkü biz Türk milliyetçisi bir partiyiz. Desteklerinizi esirgemeyin. Her oyun bir vebali, vereceğiniz her bir oyun öneminin olduğunu sakın unutmayın" dedi.