Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Sinop İl Başkanı Demir: "Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, karanlık oyunlarıyla aziz milletimizi korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye, bölmeye ve yok etmeye yeltenenler var. Elbette bu zor günler de geçecek, Allah'ın yardımıyla yaşadığımız acıların üstesinden gelecek, huzura ve sükuna yeniden kavuşacağız"

SİNOP (AA) ? MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, "Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, karanlık oyunlarıyla aziz milletimizi korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye, bölmeye ve yok etmeye yeltenenler var. Elbette bu zor günler de geçecek, Allah'ın yardımıyla yaşadığımız acıların üstesinden gelecek, huzura ve sükuna yeniden kavuşacağız" dedi.

Demir,  il başkanlığı binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Türkiye 'nin zor bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Demir, ülkenin ağır bir imtihanda olduğunu belirtti.

Ülkeye sınır komşu ülkelerde savaş olduğunu bu savaştan kaçan milyonlarca insanın Türkiye ye sığındığını bunun yanı sıra son aylarda artan terör olaylarına değinen Demir, "Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, karanlık oyunlarıyla aziz milletimizi korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye, bölmeye ve yok etmeye yeltenenler var. Elbette bu zor günler de geçecek, Allah'ın yardımıyla yaşadığımız acıların üstesinden gelecek, huzura ve sükuna yeniden kavuşacağız" dedi.

Yapılacak seçimlerin tüm bu sorunların içinde gerçekleştiğini belirten Demir, şöyle konuştu:

"1 Kasım seçimleri, adaylar ve partiler arasında bir seçim yarışı olmaktan çok bir rejim değişikliği yapılıp yapılmayacağı, Cumhuriyete bağlı kalınıp kalınmayacağı, üniter yapının korunup korunmayacağı, kısaca kurtuluş mücadelesini veren kurucu iradenin mirasına sahip çıkılıp çıkılmayacağının oylanacağı bir referandum olacaktır. Biz inanıyoruz ki; 1 Kasım da Türk milliyetçilerinin partisi MHP tek başına iktidar olacak ve kısa sürede terör örgütlerinin kökünü kazıyarak ülkenin her bölgesinde can ve mal güvenliği ile huzur ortamını tesis edecektir."

    Toplantının ardından MHP Sinop Milletvekili adayları Adem Çilek ve Leyla Bilgili basına tanıtıldı.