Gerze yangının 59. yılı

Gerze yangının 59. yılı
Gerze yangının 59. yılı
SİNOP (AA) - Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Gerze yangının 59. yılı nedeniyle mesaj yayımladı.Belovacıklı, mesajında 13 Şubat 1956'nın...

SİNOP (AA) - Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Gerze yangının 59. yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Belovacıklı, mesajında 13 Şubat 1956'nın Gerze için tarihe geçmiş acı günlerden biri olduğunu ifade etti.

"Bundan 59 yıl önce bir ihmal sonucu meydana gelen yangın felaketi can ve mal kaybına neden olarak halkımızın ve ilçemizin üzerinde acı ve derin izler bırakmış ve Karadeniz 'in incisi olan kentimizde adeta bir tarihi yok etmiştir" diye belirten Belovacıklı, şöyle devam etti:

"Bu büyük felaketin üzerinden 59 yıl geçmiş olmasına rağmen her 13 Şubat'larda bu acı, ilçemizde tekrar yaşanmakta, her lodos rüzgarı estiğinde halkımızın üzerinde büyük bir tedirginlik oluşmaktadır. Kötü günleri anımsamak hoş değil ama tarihimizi unutmamak adına, bu acı olayı yaşayanların anılarını taze tutmak, yaşamayanların da bu anıları dinleyerek tarihe ışık tutmalarını sağlamak ve bu felaketten ders çıkartmalarına vesile olmak, yöneticiler olarak bizlerin öncelikli görevleri arasında bulunmaktadır. Bu vesile ile 59 yıl önce yaşanan yangın felaketinde hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diler, ilçemizde bir daha bu tür felaketlerin yaşanmamasını temenni ederim."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  karadeniz

  ,

  ders

  ,

  13 Şubat