Güvercinler "ekmek kapısı" oldu

Güvercinler "ekmek kapısı" oldu
Güvercinler "ekmek kapısı" oldu
SİNOP (AA) - Sinop'ta 64 yaşındaki Cevat Kazan, Aşıklar Caddesi Sahil Kordonu'nda güvercin yemi satarak geçimine katkı sağlıyor.Kazan, yaptığı...

SİNOP (AA) ? Sinop'ta 64 yaşındaki Cevat Kazan, Aşıklar Caddesi Sahil Kordonu'nda güvercin yemi satarak geçimine katkı sağlıyor.

Kazan, yaptığı açıklamada, emekli olduktan sonra hem kahvehaneye gitmemek hem de bankadan çektiği kredinin borcunu ödeyebilmek için kendine bir meşgale bulduğunu söyledi.

Eşinden ayrı yaşadığını, evi ve eşyası olmadığı için bir otelde kaldığını anlatan Kazan, "Emekli maaşım yetmiyor. Bu nedenle Aşıklar Caddesi'nde havaların iyi olduğu günlerde kuşlar için bardakta yem satarak harçlığımı çıkartıyorum" dedi.

Yaşlandığı için ağır işlerde çalışamadığını dile getiren Kazan, "Ama mutlaka çalışmam gerekiyor. Çünkü her ay ödediğim kredi borcum ve masraflardan sonra elime çok az para kalıyor. Kaldığım otel parasını vermekte zorluk çekiyorum. Bardağı 1,5 liradan yem satarak hem güvercinler beslenmesine katkı sağlıyorum hem de onların sayesinde ben de geçinmeye çalışıyorum" diye konuştu.