Güzelkent Sahil Projesi tamamlandı

Güzelkent Sahil Projesi tamamlandı
Güzelkent Sahil Projesi tamamlandı
SİNOP (AA) - Türkeli'ye bağlı Güzelkent köyünde 530 bin liraya mal olan Sahil Düzenleme Projesi çalışmaları tamamlandı.Muhtar Gültekin Öztürk,...

SİNOP (AA) - Türkeli'ye bağlı Güzelkent köyünde 530 bin liraya mal olan Sahil Düzenleme Projesi çalışmaları tamamlandı.

Muhtar Gültekin Öztürk, çalışmaların gurbetçilerin yardımlarıyla muhtarlık bünyesinde gerçekleştirildiğini söyledi.

"İki yıldır büyük uğraşlar sonucu sahilde yapmış olduğumuz çalışmaları tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi sahilimiz daha temiz, daha modern " diyen Öztürk, şunları kaydetti:

"Halkımızın ilk başta aradığı, güzel bir sahil ve temiz bir plaj. Biz de bunu göz önünde bulundurarak, plaj ve sahilimizde bir takım çalışmalar yaptık. Bir anlamda sahilimizi yeniden inşa ettik. Projemiz kapsamında, gurbetçilerimizin yardımıyla daha güzel ve nezih ortam sağlanması adına parke, ağaçlandırma, sahil ve kumsal ışıklandırma çalışmaları yaptık. Akabinde, proje dahilinde bulunan yürüyüş yolları, dinlenme alanları, oyun grupları, seyir terasları, satış reyonları, can kurtaran kuleleri, duş alma alanları, kum temizleme aracı sağladık. Konaklama tesislerimizin de daha güzel koşullarda hizmet verebilmesi amacıyla yatırımcılarımıza teşvik sağladık. Biz istiyoruz ki sahillerimiz sadece denize girilebilen tek amaçlı bölgeler olmasın. Vatandaşlarımız aileleri ve sevdikleriyle bu bölgelerdeki sosyal alanlarda da vakit geçirebilsin. Güzelkent sahili de bu anlamda önemli bir tamamlayıcılığı olacak. Temiz kumsal, deniz ve yeni sosyal alanlarla turizmde markalaşmaya dönük yapıcı adımlarımız artarak sürecek." 


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Konaklama

  ,

  Proje

  ,

  Modern

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet