Hakkari'deki terör operasyonu

Hakkari'deki terör operasyonu
Hakkari'deki terör operasyonu
- Yüksekova'da yürütülen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in Sinop'taki babaevinde yas var

SİNOP (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yürütülen operasyonda şehit olan 35 yaşındaki 3 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in, Sinop'un Boyabat ilçesindeki babaevinde gözyaşı hakim.

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve askeri yetkililer, Köprücek köyüne sağlık ekipleriyle giderek aynı zamanda köy muhtarı olan baba Recep ve anne Suzan Aparangil'e acı haberi verdi.

Şehidin anne ve babası acı haber üzerine gözyaşlarına hakim olamazken aileyi Kaymakam Güney ve askeri yetkililer teselli etti. 

Şehidin eşi Fatma Aparangil'in 3 çocuğuyla Ankara'da yaşadığı ve acı haberin kendisine iletildiği bildirildi.

Bu arada köy girişine ve evlere Türk bayrağı asıldığı gözlendi. 

- Vali başsağlığı mesajı yayımladı 

Öte yandan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil için başsağlığı mesajı yayımladı. 

Vali Çetinkaya, mesajında "Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Sinoplu hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in şehit düştüğü haberini üzülerek almış bulunmaktayım. Şehidimize Yüce Allah'tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile tüm Sinoplu hemşehrilerime başsağlığı dilerim" ifadelerine yer verdi.