Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
SİNOP (AA) - Eğitim Bir Sen Sinop Şube Başkanı Mustafa Aslan, PKK'nın, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırısını kınadı.Aslan,...

SİNOP (AA) - Eğitim Bir Sen Sinop Şube Başkanı Mustafa Aslan,  PKK 'nın, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırısını kınadı.

Aslan, yaptığı açıklamada, son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetlediğini söyledi.

"Ülkemizde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüreklerimiz Hakkari ve Diyarbakır'dan gelen haberle yeniden acıyla burkuldu, dağlandı. Hain terör saldırılarını kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı güvenlik görevlilerimize de acil şifa diliyoruz" diyen Aslan, şunları kaydetti:

"Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetliyor, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları lanetliyoruz. Hain saldırılar kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçakça saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir."