Hemşireler Haftası

Hemşireler Haftası
Hemşireler Haftası
- Vali Çetinkaya, mesaj yayımladı

SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, "Hemşireler Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çetinkaya, mesajında, sağlık hizmetlerinin sunumunda görev alan hemşirelerin üstlendikleri görev ve sorumluluk anlayışlarıyla kutsal bir mesleği ifa ettiklerini belirtti.

Hemşirenin, bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti veren sağlık ekibinin en önemli ögelerinden biri olduğunu ifade eden Çetinkaya, şunları kaydetti:

"İnsan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şeyin olamayacağı bilinci içerisinde her şart altında büyük bir fedakarlık örneği sergileyen hemşirelerimizin verdikleri hizmet, her türlü övgü ve takdirin üzerindedir. Hemşirelik insan sevgisiyle dolu, yoğun çalışma şartlarını gerektiren, özveri ve sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Diğer mesleklerden ayıran özelliği ise sevgi ve saygıya dayanmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle önce insan diyerek topluma hizmeti görev edinmiş, insanların sağlıkları için önemli ve kutsal bir görevi yerine getiren hemşirelerimizin haftasını kutluyor, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum."


    ETİKETLER:

    dolu

    ,

    hizmet