İngiliz karavancılar Sinop'ta

İngiliz karavancılar Sinop'ta
İngiliz karavancılar Sinop'ta
SİNOP (AA) - Karadeniz gezisi için 10 gün önce İngiltere'den yola çıkan karavancılar Sinop'a ulaştı.Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Karadeniz Bölge...

SİNOP (AA) - Karadeniz gezisi için 10 gün önce İngiltere 'den yola çıkan karavancılar Sinop'a ulaştı.

Türkiye  Kamp ve Karavan Derneği Karadeniz Bölge Temsilcisi Orhan Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karavancıların Karadeniz turu için İngiltere'den geldiklerini ve Sinop'ta 4 gün konaklayacaklarını söyledi.

Toplam 7 karavandan oluşan, 15 kişilik kafilenin Sinop'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiklerini belirten Yalçın, son yıllarda büyük ivme kazanan karavan turizminin bu yıl artarak sürdüğünü ve artışın önümüzdeki yıllarda da süreceğini ümit ettiklerini ifade etti.

Karavan turizmi için Karadeniz Bölgesi'nin ve özellikle Sinop'un gerekli potansiyeli taşıdığını dile getiren Yalçın, "Son yıllarda özellikle Avrupa 'dan gelen karavancılar Ege ve Akdeniz 'in ardından Karadeniz'i keşfetti. Kampımıza 7 karavanla gelen çoğunluğu İngiliz 15 kişi ilimizi çok beğendiklerini belirtti. Şehrin tarihi ve turistik yerlerinin tamamını gezdikten sonra Ünye'ye gitmek için ilimizden ayrılacaklar" dedi.