İŞKUR, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

İŞKUR, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı
İŞKUR, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı
SİNOP (AA) - İŞKUR İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3. dönem toplantısı yapıldı.Vali Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığındaki...

SİNOP (AA) - İŞKUR  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3. dönem toplantısı yapıldı.

Vali Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığındaki toplantıda, 2015 yılı ilk altı aylık dönemine ait İŞKUR faaliyetleri, iş gücü yetiştirme programları ve istihdam etkinliklerinin değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda, geçen 6 ayda, İŞKUR'a kayıtlı kişilerden bin 34'ünün kamu , bin 18' inin özel, 294'ünün ise iş başı eğitimiyle altı ay süreyle geçici olarak istihdam edildikleri belirtilirken, son olarak TYP ile bin 71 kişinin kamu kurumlarında istihdam edildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının talebi üzerine Sinop'ta yok olmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili çalışma yapan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, çalışma sonuçlarını kurula aktardı.

Demir dövücülüğü, sepet örücülüğü, çul kilim dokuma, çorap örücülüğü, süpürge yapımı ve kesmeli bağca yapımının günümüzde tamamıyla kaybolan meslekler olduklarını belirtilen toplantıda, kurulda bu mesleklerin yaşatılması gerektiği konusunda karar alınarak Milli Eğitim Bakanlığına iletildiği kaydedildi.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Kamu

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  2015