KESK'in kuruluşunun 20. yılı

KESK'in kuruluşunun 20. yılı
KESK'in kuruluşunun 20. yılı
SİNOP (AA) - Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sinop Şubesi üyeleri, sendikanın 20. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması...

SİNOP (AA) ? Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sinop Şubesi üyeleri, sendikanın 20. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

KESK Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz, Hükümet Meydanı'ndaki açıklamada, mücadele edenlerin her zaman kazanamayacaklarını ancak kazananların hep mücadele edenler olduğunu söyledi.

Kamu emekçileri için mücadele tarihinin yapı taşı olan konfederasyonlarının 20. kuruluş yıl dönümü. kutladıklarını belirten Gürbüz, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki süreçte mücadeleyi ve örgütlülüğümüzü büyütme kararlılığı ve çabası içerisinde olacağız. Buradan bir kez daha 10 Ekim'de yaşamını yitiren arkadaşlarımızın vasiyeti olan barış ve demokrasiyi gerçekleştirme sözümüzü yineliyoruz. Bu ülkenin emeği ile geçinen tüm kesimlerinin önünde her zaman zorlu süreçler, çetin mücadeleler olduğunu en iyi bilenler KESK'lilerdir. Çünkü KESK güçlünün hukukuna karşı her zaman ezilen, dışlanan, ötekileştirenlerin yanında saf tutmuştur."