Koyun ve keçi yetiştiricilerine bilgilendirme ve istişare toplantısı

Koyun ve keçi yetiştiricilerine  bilgilendirme ve istişare toplantısı
Koyun ve keçi yetiştiricilerine  bilgilendirme ve istişare toplantısı
-Boyabat ilçesinde koyun ve keçi yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme istişare toplantısı yapıldı

SİNOP (AA) - Sinop'un Boyabat ilçesinde koyun ve keçi üreticilerine yönelik bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Boyabat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu'ndaki toplantıda konuşan Sinop İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Şanoğlu, meraların küçükbaş hayvancılık için uygun olduğunu ve bu anlamda da hayvancılığın geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Küçükbaş hayvancılıkta Avrupa ülkeleri ile rekabet edebilecek durumda olduklarını da ifade eden Şanoğlu, ''Küçükbaş hayvanların, büyükbaş hayvanlara göre hastalıklara karşı daha dayanıklı ve ilaç kullanımı da daha az. Koyun ve keçiler doğada özgür yetiştiğinden etleri daha çok sağlıklıdır. Bu yüzden devlet koyun ve keçi üreticilerinin imkanlarını geliştirmeli, desteğini artırmalıdır. Ayrıca üretim istasyonlarında damızlık koyun ve keçi üreterek hastalıklarla mücadelesini artırmalıdır. Ayrıca üreticilerimize de kredi almada kolaylık sağlamalıdır" dedi.

Toplantıya, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Usta ile koyun ve keçi üreticileri katıldı.