Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği Sinop'ta sona erdi

Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği Sinop'ta sona erdi
Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği Sinop'ta sona erdi
SİNOP (AA) - Sinop'ta Okul Sporları Federasyonu tarafından 24 - 26 Mart tarihleri arasında Sinop 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu'nda...

SİNOP (AA) - Sinop'ta Okul Sporları Federasyonu tarafından 24 - 26 Mart tarihleri arasında Sinop 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve 19 ilin okul takımlarının yarıştığı müsabakalar sona erdi.

Şampiyonada Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliğini Küçük Erkeklerde Yalova Saffet Çam Ortaokulu Küçük Kızlarda ise Batman İMKB Ortaokulu elde etti.

Batman İMKB Ortaokulu Müdürü Hiyem Kaçmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye şampiyonu olduğumuz için çok mutluyuz. Başarımız tesadüf değil, azimle çalıştık bileğimizin hakkıyla şampiyon olduk. Başarılarımız devam edecek" dedi.

"Bizim çocuklarımız çok büyük çabalar karşılığında buraya geldi" diyen Kaçmaz, şöyle devam etti:

"Spor bizim için çok önemli. Sporla her yere varabileceğimizi düşünen insanlardanız. Bu çocuklarımızın geleceğini de etkiler. Batman'dan Türkiye birinciliğine uzanmak kolay bir şey değil. Biz bunu ekip olarak başardık. Kızlarımızın bu başarısını yürekten kutluyorum. Batman'ımıza da hayırlı olsun. Çok mutlu ve çok sevinçliyiz." 

Final maçlarını izleyen Sinop Vali Yardımcısı Kaya Çelik, dereceye giren sporculara kupa ve ödüllerini verdi.

Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği müsabakaları sonucunda dereceye giren Erkek ve Kız takım sıralamaları ise şöyle oluştu:

Küçük Erkeklerde: Yalova Saffet Çam Ortaokulu birinci, Zonguldak Yayla Ortaokulu ikinci, İstanbul Vehbi Koç Vakfı Özel İlkokulu üçüncü ve Amasya Özel Başkent Kutlubey Ortaokulu dördüncü.

Küçük Kızlarda: Batman İMKB Ortaokulu birinci, İzmir Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu ikinci, İstanbul Ali Cevat Özyurt İlkokulu üçüncü, Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu dördüncü.