Minik öğrenciler İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti

Minik öğrenciler İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti
Minik öğrenciler İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Deniz Yıldızları Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında İl...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Deniz Yıldızları Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında İl Genel Meclisini ziyaret etti.

İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, aynı zamanda kızı olan Neslihan'ın ziyaretinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Bugünün küçüklerinin büyüyeceklerini dile getiren Gündoğdu, "Yarın bir gün meslek sahibi olduktan sonra ülkemizin çeşitli yerlerinde görevler üstlenecekler. Bu ülkenin gelişebilmesi ve kalkınabilmesi için mücadele edecekler. Belki de bir kısmı siyasete atılacak. İşte o zaman bu sıralarda onlar oturacak" dedi.

Öğretmen Neslihan Gündoğdu ise, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinliği kapsamında oy kullanma ve hakların neler olduğu konusunda İl Genel Meclisini ziyaret ettiklerini anlattı.

Gündoğdu, farkındalık yaratmak için minik öğrencilerin kendi aralarında yaptığı temsili seçimle meclis başkanı ve başkan yardımcısını seçtiğini kaydetti.

Ziyarette minik öğrencilere pasta ve meyve suyu ikram edildi.