Müftülükten umre istişare toplantısı

Müftülükten umre istişare toplantısı
Müftülükten umre istişare toplantısı
SİNOP (AA) - Sinop Müftülüğünde, ilçe müftülüklerinden temsilcilerin katılımıyla 2015-2016 yılı umre istişare toplantısı yapıldı. İl Müftüsü Mustafa...

SİNOP (AA) - Sinop Müftülüğünde, ilçe müftülüklerinden temsilcilerin katılımıyla 2015-2016 yılı umre istişare toplantısı yapıldı. 

İl Müftüsü Mustafa Erkan, toplantıda yaptığı konuşmada,  Diyanet İşleri Başkanlığının hac ve umre organizasyonuna 1980 yılında başladığını anımsattı.

Din görevlilerinin 35 yıllık tecrübeyle hac ve umre ibadetlerinde Müslümanlara en iyi şekilde rehberlik ettiğini belirten Erkan, "Bu yıl 13 Aralık'ta umre turlarının başlaması planlandı. Bu kapsamda Sinop Müftülüğü ve ilçe müftülükleriyle iyi bir çalışma yapmak istiyoruz" dedi.

Erkan, umre organizasyonunda vatandaşların istekleri doğrultusunda kafileler oluşturarak umre ibadetlerine destek olmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Toplantıya, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Konukçu, Türkeli Müftüsü Nazım Keçeci ile organizasyonla ilgilenen merkez ve ilçe personeli katıldı.