"Mutlu Şehir Sinop İçin Temiz Deniz Projesi"

"Mutlu Şehir Sinop İçin Temiz Deniz Projesi"
"Mutlu Şehir Sinop İçin Temiz Deniz Projesi"
SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çetikaya "Mutlu Şehir Sinop İçin Temiz Deniz Projesi" kapsamında  Deniz Liman Şube Müdürlüğü Su altı Grup...

SİNOP (AA) - Sinop Valisi Yasemin Özata Çetikaya "Mutlu Şehir Sinop İçin Temiz Deniz Projesi" kapsamında  Deniz Liman Şube Müdürlüğü Su altı Grup Amirliği kurbağa adamlarının denize dalarak çıkardığı cep telefonu, mangal, tabure, ayakkabı, çizme, sandalyelerin sergilendiği alanı ziyaret etti

Sinop Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü koordinesinde, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl  Kültür  ve Turizm Müdürlüğü, Sinop Üniversitesi tarafından desteklenen ve 3 gün süren proje kapsamında Karadeniz'de çöp toplama işlemi gerçekleştiriliyor.

Deniz Liman Şube Müdürlüğü Su altı Grup Amirliği kurbağa adamları, çeşitli  sivil  toplum kuruluşları ve kamu kuruluşlarında görevli dalgıçların çıkardığı  çöplerin sergilendiği alanı ziyaret eden Vali Yasemin Özata Çetinkaya ve Belediye Başkanı Baki Ergül denizden çıkan çöpleri şaşkınlıkla izledi.

Çetinkaya, yaptığı açıklamada Sinop'un Karadeniz'in en temiz denizlerinden birine sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sinop denizi temizliği ile ünlü bir yer, yüzmeyi tercih edenlerin açısından cazibe merkezi. Biz de burada giriyoruz harika bir denizi var. Temizlenen bu alan ziyaretçilerin yoğun olduğu bir alan. Vatandaşlarımız farkında olmadan ellerindekileri denize atarak kirlilik yaratmışlar. Vatandaşlarımızın dalgınlığına geldiğini ve kasıtlı olduğunu sanmıyorum bir şişenin 450 senede yok olduğunu bilseler atmazlar. Deniz dibinde biriken çöpler  Sinop Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü koordinesinde, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, belediye, Sinop Üniversitesi tarafından desteklenen proje kapsamında 3 gün temizlik yapıldı. Bunları sergilememizdeki amaç, denizdeki tüm bu atıkları çıkarmak değil, çöpleri atan kişilerin bunları görüp, 'ben ne yapmışım' dedirtmek."