Öğretim üyesinin cesedinin denizde bulunması

Öğretim üyesinin cesedinin denizde bulunması
Öğretim üyesinin cesedinin denizde bulunması
- Yaşamını yitiren Sinop Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz için görev yaptığı fakülte önünde tören düzenlendi

SİNOP (AA) - Sinop'ta denizde cesedi bulunan Sinop Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Celil Yavuz için Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi önünde tören düzenlendi.

Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınan Yavuz'un cenazesi, görev yaptığı Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi önüne getirildi.

Burada Yavuz'un babası Hamza Yavuz ile kardeşleri Cemil ve Cihat Yavuz, Semra Kılıçarslan, Sevim Gökçe, tabutun başında gözyaşı döktü. Anne Şaziye Yavuz rahatsızlandığı için törene katılamadı. 

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bircan, yaptığı konuşmada, Yavuz'un ailesine sabır diledi.

Yavuz'un ayrımcı olmayan, birleştirici, toplum tarafından sevilen çalışkan biri olduğunu vurgulayan Bircan, "Üniversite onun çalışkanlığından, efendiliğinden ve dürüstlüğünden istifade edecek bir zamanda zamansız olarak aramızdan ayrıldı. Cenabı Allah öbür dünyada yardımcısı olsun. Mekanı Cennet olsun inşallah" dedi.

Konuşmaların ardından dualar okundu ve helallik alındı.

Alaaddin Camisi'ne götürülen Yavuz'un cenazesi, burada cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verilmek üzere Türkeli ilçesi Ayazköyü'ne gönderildi.

- Olay

Önceki gün Yavuz'a ulaşamayan arkadaşları polisten yardım istemiş, ekipler Ada Mahallesi Sis Düdüğü mevkisinde Yavuz'un terk edilmiş aracını bulmuştu. AFAD ve deniz polisinin de aralamalara katılması sonucu sabah saatlerinde denizde Yavuz'un cesedine ulaşılmıştı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Sabah

  ,

  toplum

  ,

  AFAD

  ,

  Cennet