PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü

PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
SİNOP (AA) - Boyabat PTT Müdür Vekili Muhsin Ersoy ve kurum çalışanları, PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla Kaymakam Ümit Hüseyin Güney'i...

SİNOP (AA) - Boyabat PTT Müdür Vekili Muhsin Ersoy ve kurum çalışanları, PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla Kaymakam Ümit Hüseyin Güney'i makamında ziyaret etti.

Ersoy, ziyarette PTT'nin tarihçesi ve hizmetleri hakkında bilgi verdi. Ersoy,  Türkiye genelinde 40 bine yakın personeli, acenteleriyle 4 bin 500'ün  üzerinde PTT işyeri, haberleşme ve bankacılık alanında çalışmalarıyla vatandaşlara güvenilir ve kaliteli hizmet sunmanın gayreti içinde olduklarını anlattı.

Güney, Tanzimat dönemiyle Türkiye'nin her köşesine sağlıklı şekilde bilgi akışını sağlayacak şekilde teşkilat kurulduğunu söyledi.

PTT teşkilatının hizmet kalitesi ve kapsamını son derece geliştirdiğini dile getiren Güney, "Görevini özel sektörün önünde ve sosyal devlet anlayışı içerisinde piyasayı düzenleyici konumda en güzel şekilde yerine getiriyor. Bu anlamda çehresini çalışanlarıyla, binalarıyla, kılık kıyafetleriyle çağa uygun hale getirmiş ve özel sektörü bile gıpta edici bir konuma gelmiştir" dedi.

Güney, Ersoy ve çalışanlara bundan sonraki çalışmalarında da başarı diledi.