Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15...

SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15 dakikalık bırakma eylemi yaptı.

Sağlık Bakanlığının "Şifa veren ele vefa" organizasyonu kapsamında 75. Yıl Boyabat Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları Acil Servis hariç sağlık hizmetlerine 15 dakika ara verdi.

Başhekim Dr. Bekir İnebeyli, yaptığı açıklamada, "Hepimiz görevimizin başındayız, bu tür vahşetler bizleri görevimizden alıkoyamaz. Zamanı geldiğinde 24 saat görev yapan doktorlarımızı ve diğer personelimizi bu tür saldırılar hastalarımızla bağımızı koparamaz. Bizler her zaman olduğu gibi bundan sonra da hastalarımızın sağlığını kendi sağlığımız gibi görmeye, muayenelerini, önlemlerini ve tedavilerini hiç aksatmadan ve hasta haklarına saygı çerçevesinde görevlerimizi sürdüreceğiz.  Şehit doktorumuz Opr. Dr. Kamil Furtun'a Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Hepinize başarılı ve sağlıklı çalışmalar diliyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  şehit

  ,

  saldırı

  ,

  başhekim

  ,

  ,

  zaman