SİFAD sezon açılışını yaptı

SİFAD sezon açılışını yaptı
SİFAD sezon açılışını yaptı
SİNOP (AA) - Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği (SİFAD) düzenlenen etkinlikle yeni sezon açılışını gerçekleştirdi.Tersane Caddesi'nde bulunan bir...

SİNOP (AA) - Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği (SİFAD) düzenlenen etkinlikle yeni sezon açılışını gerçekleştirdi.

Tersane Caddesi'nde bulunan bir kafede gerçekleştirilen etkinlikte konuşan SİFAD Başkanı Erdoğan Purçlutepe, 1995 yılında kurulan derneğin bugün 49 üyesiyle çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiğini söyledi.

Dernek olarak fotoğraf sanatının öğrenilmesi, yaygınlaştırılması ve gelişmesini sağlamak için çalıştıklarını vurgulayan Purçlutepe, "Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği olarak amacımız, bu işle uğraşanlar arasında dayanışmayı sağlamak, kişilerin becerilerini, geliştireceği kültür ve sanat ortamı hazırlamak, Sinop ilinin tanıtılmasında katkı sağlamaktır" dedi.

Dernek olarak faaliyetlerinin aktif olarak sürdüğünü ifade eden Purçlutepe, bu kapsamda fotoğraf eğitimi, söyleşi, sunum, gezi, sergi ve atölye çalışmalarına yeni dönemde de devam edeceklerini kaydetti.

Geleneksel 20. Yaz Sergisine katılan üyelere katılım belgesinin verilmesinin ardından sergi fotoğraflarından ve geçen sene gerçekleştirilen faaliyet fotoğraflardan oluşan bir sunum yapıldı.

SİFAD yeni sezon açılışı tüm üyelerce pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.